حضور بازیگران در برزیل/ بررسی چالش‌ها و رویدادها

 امروزه شاهد انتقادات شدید مردم از حضور بازیگرانی هستیم که با بودجه‌های کلان به برزیل رفته و یار دوازدهم تیم ملی شناخته می‌شوند.

این افراد اگر آماری از زندانیان غیر عمدی که در زندان بسر می‌برند داشتند و می‌دانستند که ستاد دیه و خیرین در تلاش هستند این افراد را قبل از ماه رمضان به آغوش خانواده بازگردانند شاید از حضور در برزیل سرباززده و این هزینه را در جهت حمایت از مشکلات اجتماعی و اقتصادی کشور صرف می‌کردند.

آیا جایز است بازیگران اسلامی ما که در کشور دم از دین و شرع می‌زنند و در رسانه ملی مردم را به آن دعوت می‌کنند خود در برزیل با پوششی نامناسب، فرهنگ اسلامی ایرانی کشور اسلامی ایران را زیر سئوال ببرند.

برخی از این هنرپیشه‌ها در حال حاضر در سریالی که مورد توجه مردم قرار گرفته است حضور مذهبی داشته و الگوی برخی از مردم شده‌اند که اگر همین مردم نوع حضور او را در برزیل ببینند قطعا در سبک زندگی خود تغییر داده و یا این فرد را از دایره الگویی خود خارج خواهند کرد.
باید یادآور شد در تلویزیون و سینما با وجود ممیزی‌های سختگیرانه طراحان لباس با مشکلات فراوانی روبرو هستند و باید پوششی را برای بازیگران انتخاب کنند که صورت گردن و حتی مچ دست از حد معقول بیشتر در معرض دید نباشد.
طراحان لباس هر روزه با شرایط سخت ممیزی هاییروبرو می شوند که فشار کاری این هنرمندان حوزه پوشش و لباس را در رسانه تصویری صد چندان کرده است و همیشه به آنان گوشزد می شود که بازیگران الگوی جامعه بوده و به واسطه این مهم مسئولیت جفظ پوشش ایرانی اسلامی را به عهده این طراحان می گذارند.
تار مو و حتی کمی آرایش ممنوع/ آستین کوتاه و زیرپوش ممنوع/ شاوارک ممنوع/ دیدن گردن ممنوع/ سیبیل و ریش مدلدار ممنوع و چندین ممنوعی که در کشور برای مردم اعمال می‌شود ولی بازیگران با حضور در جوامعی دیگر این ممنوعیت را زیر پا گذاشته و با سربلندی به گردش پرداخته و پرچم ایران را به باد می‌سپارند.
اگر حضور بانوان در ورزشگاه‌های کشور منع قانونی دارد و این امر را برخلاق اصول می‌دانیم چرا همین زن ایرانی در کشور دیگر این اجازه را دارد که در محافل ورزشی حضور پیدا کند اگر قانون ما مشکل دارد چرا حل نمی‌شود اگر درست است چرا این اجازه به این افراد در خارج از کشور داده می‌شود.
اگر این امر ایرادی ندارد پس بانوان ایرانی چرا باید از این حق محروم باشند.
در کنار این جمع هستند باریگرانی که سیره اخلاقی و منش رفتاری رآنان الگوی جوانان وحانواده ها بوده که ای کاش این هنرمند ارزشی برای حضور در این سفر کمی تامل کرده بود.
 این افکار دو جانبه مردم را با دیدی جدید از موضوعات جدید اجتماعی روبرو خواهد کرد.
بد نیست نهادهای بازرسی و فرهنگی به همراه شورای نظارت کمی در این موارد با دقت عمل بیشتری به وظایف خود بپردازند.
در شرایطی که رسانه ملی در اقدامی بحث برانگیز، به دلیل آنچه "صرفه‌جویی" نامیده، از اعزام گزارشگر به برزیل برای گزارش بازی های ایران، خودداری کرده، فرزند رییس یکی از شبکه های سیما به محل برگزاری جام جهانی سفر کرده است.

حجت‌الاسلام رمضان‌علی موسوی مقدم قائم مقام سازمان صداوسیما در پاسخ به چرایی عدم حضور گزارشگر در بازی های ایران در جام جهانی به طور تلویحی این اقدام را در جهت " جلوگیری از موازی‌کاری"، "صرفه‌جویی‌" عنوان کرده است.

این در حالی است که ۱۶ سال پیش جواد خیابانی برای گزارشگری بازی‌های ایران در جام‌جهانی راهی فرانسه شد و هشت سال قبل نیز عادل فردوسی‌پور به آلمان رفت.

تاکید قائم مقام ضرغامی بر صرفه جویی و "غیرضروری" بودن سفر گزارشگر به برزیل در حالی است که هم اکنون فرزند مهدی فرجی، رییس شبکه اول سیما به برزیل سفر کرده است.

هنوز معیارهای سفر "ضروری" و "غیرضروری" از نظر مسئولان رسانه ملی به درستی مشخص نشده اما ظاهرا سفر فرزندان برخی مقامات سازمان در زمره سفرهای ضروری دسته بندی شده است.


پسر مهدی فرجی، مدیر شبکه یک، در کنار برخی هنرمندان در برزیل

در شرایطی که بر اساس گزارش ها، بسیاری از برندگان مردمی قرعه‌کشی‌های مختلف اعزام به جام جهانی برزیل، با وجود تامین درصد بالایی از هزینه های سفر توسط اسپانسرها، باز هم به دلیل وضعیت اقتصادی خود از سفر به برزیل خودداری کرده اند، بد نیست مسئولین صداوسیما توضیح دهند که اولا هزینه سفر این آقازاده کوچک چقدر بوده و ثانیا از کجا تامین شده است؟

البته مسئولین صداوسیما تا کنون توضیحی درباره دلیل حضور پسر مدیر شبکه یک در برزیل و اینکه چه ماموریت هایی به او داده شده و سفر "ضروری"(!) او دقیقا با چه هدفی انجام شده، نداده‌اند!
به راستی اقشار مختلف جامعه دم خروس را باور کنند یا قسم ......
تصمیم و تحلیل با شما

/ 0 نظر / 33 بازدید