هیئت انتخاب جشنواره موسیقی فجر معرفی شدند

به گزارش  شهربانو به نقل از سایت انجمن موسیقی ایران، در این دوره از جشنواره و در بخش گروه نوازی موسیقی کلاسیک ایرانی داریوش پیرنیاکان، مسعود شعاری ، اردشیر کامکار، بهداد باباییو مظفر شفیعی بازبینی آثار را برعهده دارند .

در بخش گروه نوازی موسیقی کلاسیک غیرایرانی نیز گاگیک بابایان ، جاوید مجلسی، سیاوش ظهیرالدینی ،‌اکبر محمدی و منوچهر صهبایی و در بخش آواز جمعی نیز مهدی شمس نیکنام ،‌نسرین ناصحی ،‌حمید عسکری ، میلاد عمرانلو و رازمیک اوحانیان آثار راه یافته به مرحله اول را داوری می کنند.

در دوره سی ام جشنواره بین المللی موسیقی فجر 206 گروه و اثر به جشنواره راه یافته است که هم اکنون توسط هیات انتخاب و داوری در حال بررسی است که با اتمام بازبینی، اسامی گروه‌های راه یافته به مرحله نهایی از سوی روابط عمومی جشنواره اعلام خواهد شد.

بر اساس این گزارش علی ترابی دبیر اجرایی این دوره از جشنواره گفت: امسال شاهد حضور همه گونه های فعال موسیقی کشور در جشنواره خواهیم بود به طوری که نمایندگانی از ژانرهای نواحی، کلاسیک،‌سنتی و پاپ در سالنهای مختلف به روی صحنه خواهند رفت.

وی ادامه داد: در جشنواره سی ام موسیقی فجر همانند دو دوره گذشته تمرکز اصلی موسیقی کلاسیک ایرانی در بخش نسلی دیگر و تمرکز اصلی موسیقی کلاسیک غیر ایرانی در بخش استعدادهای درخشان است.

ترابی با اشاره به مشارکت بخش خصوصی در سی امین جشنواره بین المللی موسیقی فجر گفت: برای اولین بار دراین دوره این امکان فراهم شده که جشنواره به سمت مشارکت بخش خصوصی حرکت کند.همچنین در این دوره این احتمال وجود دارد که بلیت فروشی اجراها زودتر از سالهای گذشته آغاز، و به صورت تکفیکی سالن به سالن انجام شود .

دبیر اجرایی سی امین جشنواره موسیقی فجر در خاتمه اظهار کرد: پوستر این دوره از جشنواره مراحل پایانی آماده سازی خود را طی می کند به طوری که هفته اول دیماه به صورت رسمی رونمایی خواهد شد.

سی امین جشنواره بین المللی موسیقی فجر به دبیری حسن ریاحی اواخر بهمن ماه در تهران برگزار می شود.

/ 0 نظر / 38 بازدید