سمیه سنقری دوره نساجی مدرن در مدسازی لباس را با موفقیت طی کرد

روز دوم آذر همایش مدسازان از ساعت 9 صبح تا 16 در تالار مولوی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس، در ابتدای برگزاری همایش گفت: کارگروه ساماندهی مد و لباس، از فعالیت‌هایی که به ارتقای سطح کیفی لباس در کشور کمک کند، حمایت های لازم را انجام می‌دهد که برگزاری این همایش از نمونه این اقدام هاست.

وی در پنلی تخصصی با بررسی قوانین و مسایل حقوقی پیش بینی شده در حوزه مد و لباس پرداخت و افزود: نگاه دولت در حوزه مد و لباس نظارت و حمایت مطلوب از فعالان این حوزه است و خوشبختانه در قانون به خوبی جایگاه این حوزه تبیین شده است.

او از طراحان لباس خواست تا با توجه به اصول حقوقی مشخص شده در قانون با خلاقیت و نوآوری به فعالیت بپردازند تا نیاز جامعه و مردم در حوزه لباس اسلامی و ایرانی تامین شود.

در ادامه این همایش علی اکبر مرآتی عضو هیات علمی دانشگاه امیر کبیر در پنلی تخصصی به آموزش مباحث نساجی مدرن و شناخت انواع مواد اولیه برای طراحان و نقش این مواد در مد سازی و بهینه پوشی مردم در جامعه پرداخت.

در پنل بعدی این همایش  بنفشه مقدم و مهری نظر توازنی به طور مشترک به بحث تکنیک‌های نوین مدسازی و رنگ شناسی پرداختند و پاسخگوی سوال‌های طراحان و هنرمندان حوزه مد و لباس شدند.

همچنین در آخرین بخش این همایش کامران صحت نیز بحث تخصصی شیوه های نوین ارائه و فروش را در حوره مد ولباس برای حاضران در همایش آموزش داد.

در پایان این همایش مهدی محبعلی دبیر این رویداد هنری یادآور شد: این قدم و تجریه نخست در برگزاری چنین رویداد‌هایی است و با حمایت‌های بنیاد ملی مد و لباس، برنامه‌های گسترده‌ای با هدف ارتقای سطح کیفی طراحی لباس در کشور برگزار خواهد شد.

این همایش با حمایت و نظارت بنیاد ملی مد و لباس و به همت گروه مد و لباس رویایی و همچنین موسسه هنری مدینو و موسسه نگاه برگزار شد.

/ 0 نظر / 20 بازدید